اسپری محافظت از مو در برابر حرارت

بر اساس نظر محققان گرمای بسیار شدید موجود در سشوآر و اتوهای مو، آب موجود در لایه بیرونی مو را به حباب تبدیل کرده که باعث بروز مشکلاتی نظیر موخوره، شکنندگی مو و آسیب شدید به مو می شود. برای حداقل کردن این آسیب می توان از اسپری دو فاز استفاده نمود.

روش های کاهش آسیب

 1.  از یک سشوآر ionic استفاده نمایید. این نوع از سشوآرها علاوه بر خشک کردن سریع مو مانع از رسیدن حرارت خیلی بالا به مو می شوند.
 2. از یک محافظت کننده برای حرارت استفاده نمایید.
 3. استفاده از اسپری محافظ مو، از رسیدن آسیب به مو جلوگیری می کند. این اسپری ها پوششی بر روی مو ایجاد کرده که گرما به جای رطوبت مو این مواد را گرم و تبخیر می نماید.
 4. نازل سشوآر را دور از موهای خود نگه دارید.
 5. از گرمای کمی استفاده کنید.
 6. سریع کار کنید. آهسته و پیوسته همیشه پیروز نیست.
 7. خشک کردن با هوا. به محض خروج از حمام موهای خود را با سشوآر خشک نکنید. اجازه دهید ابتدا آب مو در هوا گرفته شود و سپس از سشوآر استفاده نمایید.
پکیج مراقبت از مو

اسپری محافظت از مو(اسپری دو فاز)

روغن های گیاهی غذای بسیار مفیدی برای مو هستند.

اما این روغن ها بتنهایی برای محافظت از مو در برابرحرارت بسیار بالا مناسب نیستند.

از آن جا که سشوآر معمولا دمایش به بالاتر از ۱۴۰ درجه فارنهایت نمی‌رسد  روغن‌های گیاهی در صورت ترکیب با آب مقطر برای محافظت از مو می توانند مفید باشند. با توجه به دمای کم سشوآر نیازی به ترکیبات سیلیکونی برای محافظت از مو نیست. با ترکیب آب مقطر و یا هیدروسُل همراه با کمی روغن نارگیل و بادام در یک بطری دارای اسپری و استفاده از آن پیش از سشوآر از موهای خود محافظت نمایید. در صورت استفاده از سشوار با دمای بالاتر  اضافه کردن میزان بسیار کمی نرم کننده به ترکیب بالا نیز می تواند حفاظت بالاتری از مو به عمل آورد.

با توجه به این که اتوی مو به دماهای بالاتر از ۳۸۰ درجه فارنهایت می‌رسد، باید از ترکیباتی استفاده شود که قابلیت محافظت از مو در دماهی خیلی بالا را داشته باشد. استفاده از ترکیبات سیلیکونی به دو دلیل در این شرایط مفیدند. اول این که این ترکیبات هدایت حرارتی کمی داشته و بنابراین به راحتی و به سرعت گرم نمی‌شوند و مانع آسیب گرما به مو می شود و دوم اینکه با لیز کردن مو، اتوی بر روی مو سُر خورده و اجازه تماس طولانی با مو را به آن نمی‌دهد

طرز تهیه

 1. در یک بطری خالی مقداری هیدروسل(رزماری) و آب مقطر را ترکیب کنید.
 2. سپس ۴ الی ۵ قطره روغن نارگیل و ۳ قطره روغن بادام به آن اضافه کنید.
 3. درب بطری را محکم ببندید و تکان دهید.
 4. پیش از سشوار اسپری دو فاز را بر روی موهای خود اسپری کنید.
 5. در صورت سشوار با دمای بالاتر و یا اتوی موها ۵ قطره نرم کننده مو به ترکیب اضافه کنید.